OK. Asi som to trochu prehnal. (Dost mozne, ze keby som to nevymyslel ja sam, tak by som aj ja hladel na to ako puk a na nic by som neprisiel.) Napisem k tomu puzzle hint.
69 nie je odpoved, ktoru som zamyslal. Ale samozrejme nevylucujem, ze existuje nejaky mne zatial neznamy princip, z ktoreho by plynula aj takato moznost odpovede. Pomohlo by, keby si trochu objasnil ako si to cislo dostal.
katka: No, moje zamyslane riesenie je podozrivo blizko cislu 27, skus si to este raz prepocitat :) Ak by Ti stale vychadzalo 27, prezrad nam svoj system.
Problemom s vymyslanim takychto uloh je to, ze si clovek nemoze byt isty, ci neexistuje aj nejaky skryty, ale velmi logicky system, ktory vedie k inemu ako ocakavanemu vysledku. Ale aspon je to uloha, s ktorou sa nikde inde ako na blogu QED nemozete stretnut ;-)
No, myslím, že po vyše štyroch rokoch to už môžem prezradiť :)
Čísla pod obrázkami znamenajú maximálny počet jednotkových kociek, z ktorých je možné vytvoriť taký priestorový útvar, ktorého priemet do všetkých troch rovín xy, xz, yz je zobrazený na obrázku.
Hladim na to ako blbec, ale asi to bude tym, ze som blbec. :-)
OdpovedaťOdstrániťZatial som objavil jedinu vec - ze dlzka najdlhsieho eulerovskeho tahu v O je 44 - lenze do ostatnych to nepasuje. Tak neviem.
OK. Asi som to trochu prehnal. (Dost mozne, ze keby som to nevymyslel ja sam, tak by som aj ja hladel na to ako puk a na nic by som neprisiel.) Napisem k tomu puzzle hint.
OdpovedaťOdstrániťmax=69 ? :-)
OdpovedaťOdstrániť69 nie je odpoved, ktoru som zamyslal. Ale samozrejme nevylucujem, ze existuje nejaky mne zatial neznamy princip, z ktoreho by plynula aj takato moznost odpovede. Pomohlo by, keby si trochu objasnil ako si to cislo dostal.
OdpovedaťOdstrániťtak moj vysledok je 27, snad som sa nepomylila :)
OdpovedaťOdstrániťkatka: No, moje zamyslane riesenie je podozrivo blizko cislu 27, skus si to este raz prepocitat :) Ak by Ti stale vychadzalo 27, prezrad nam svoj system.
OdpovedaťOdstrániťProblemom s vymyslanim takychto uloh je to, ze si clovek nemoze byt isty, ci neexistuje aj nejaky skryty, ale velmi logicky system, ktory vedie k inemu ako ocakavanemu vysledku. Ale aspon je to uloha, s ktorou sa nikde inde ako na blogu QED nemozete stretnut ;-)
pozrela som sa na to este raz a nasla som si chybu pri spocitavani :), ale teraz som si uz viac-menej ista ze by to malo byt 29
OdpovedaťOdstrániťnechcela som zatial prezradzat, ako som na to prisla, aby sa aj ini mohli s tym potrapit...
katka: 29 je naozaj riesenie !!!
OdpovedaťOdstrániťA spravne: princip zatial neprezradzaj; nech sa s tym trochu pozabavaju aj ostatni :-)
A aké je teda riešenie?
OdpovedaťOdstrániťNo, myslím, že po vyše štyroch rokoch to už môžem prezradiť :)
OdpovedaťOdstrániťČísla pod obrázkami znamenajú maximálny počet jednotkových kociek, z ktorých je možné vytvoriť taký priestorový útvar, ktorého priemet do všetkých troch rovín xy, xz, yz je zobrazený na obrázku.